PROGRAM

MAMY V POHODE – ONLINE konferencia o mamách a pre mamy

 

Čo nás čaká?

Môžete sa tešiť napríklad na prednášku o finančnej gramotnosti od Ladislava Smoroňa, ale aj na inšpiratívne príbehy o tom, ako nevyhorieť alebo ako zvládať homeoffice.O tom nám porozprávajú Miriam Kalisová a Kristína Tormová. Dozviete sa, ako fungujú vizuálne techniky vzdelávania a spolu s detskou psychologičkou Máriou TóthovouŠimčákovou nazrieme do psychológie v aktuálnej situácii. Konferencia Mamy v pohode bude plná inšpiratívnych a hodnotných informácií!

 

Tématický blok 1:     Inšpiratívne podnikateľské príbehy – ako prežiť v tejto dobe na homeoffice?

Tématický blok 2:     Superžena v koronakríze – matka, manželka, partnerka, zamestnankyňa

 

Konferencia je pre všetkých registrovaných účastníkov bezplatná. Každý zaregistrovaný bude automaticky zaradený do losovania o ceny v tombole.

 

Prednášky budú prebiehať v týchto termínoch:

9.3.2021 (utorok) od 18:00 do 20:00 hod.

 • 7 krokov k finančnej gramotnosti (Ladislav Smoroň)
 • Vizuálne techniky učenia (Mária Zimová)
 • Eso v rukáve slovenského podnikateľa (David Špilák, SBA)

 

12.3.2021 (piatok) od 18:00 do 20:00 hod.

 • Žena a 3+1, harmónia každého domova (Barbara Buľubašová)
 • Ako si začať veriť (Miriam Kalisová)
 • Päť najväčších omylov podnikania pre začínajúce aj pokročilé podnikateľky (Jaroslava Lukačovičová / Združenie podnikateľov Slovenska) 

 

15.3.2021 (pondelok) od 18:00 do 20:00 hod.

 • Ako nevyhorieť?! (Kristína Tormová)
 • Učíme sa žiť, ako spoločne prežiť (Martina Vagačová)
 • Ako zvládnuť učenie detí na diaľku a nezblázniť sa (Mária Tóthová Šimčáková)

 

17.3.2021 (streda) od 18:00 do 20:00 hod.

 • Keď mama píše knihu – Cesta k sebe (Monika Sobeková)
 • Tvárová jóga (Kristína Izabela Fekiačová)
 • Nemôžem otehotnieť. Kedy to mám začat riešiť? (MUDr. Peter Hladký)

 

23.3.2021 (utorok) od 18:00 do 20:00 hod.

 • Zmena ako príležitosť rastu (Stanislava Šeminská, nezávislá kozmetická poradkyňa Mary Kay)
 • Organizovaná domácnosť (Minidiamond blog – Silvia Škultéty)
 • Obleč sa doma (Dana Hlaváčková)

 

web: mamyvpohode.sk

Facebook: @mamyvpohode

Instagram: @mamy_v_pohode

PREZENTUJÚCI

Stanislava Šeminská

Už ako malá túžila po práci kam bude chodiť s radosťou, a vďaka ktorej bude môcť pomáhať ľuďom.
S príchodom rodiny sa pre Stanku priority jasne vykryštalizovali. Po materskej dovolenke vymenila časovo náročné zamestnanie
manažérky za vlastné podnikanie. V roku 2002 využila príležitosť kozmetickej spoločnosti Mary Kay, ako
nezávislá kozmetická poradkyňa. Postupne si vybudovala svoj vlastný tím a začala motivovať ku zmene životného štýlu ďalšie ženy.

Silvia Škultéty

Silvia je obchodná manažérka, blogerka, manželka a mama. Vášeň pre systém a upratovanie má v sebe od detstva, avšak momentálne pomáha ženám získať vo vlastnej domácnosti prehľad a poriadok vďaka  videám a fotkám na sociálnych sieťach. Jej presvedčenie, že poriadok doma a vo veciach vám spraví radosť a upokojí myseľ, by rada šírila ďalej. Správne zorganizovaná domácnosť vám dáva viac času na oddych, uberá vás o stres a negatívnu energiu.

Dana Hlaváčková

Dana Hlavačková jespoluzakladateľkou iniciatívy Obleč sa doma, ktorá vznikla v júni 2020 na podporu slovenských značiek/výrob v oblasti odevov, textilu, obuvi a kože.

Obleč sa doma je jedným zo signatárov spotrebiteľského hnutia #domanakupujem.

Viac info na www.oblecsadoma.sk al IG @oblec_sa_doma

David Špilák, SBA

Mgr. David Špilák aktuálne pôsobí na pozícií Manažéra registrácie a overovania klientov Národného podnikateľského centra (NPC), zaoberá sa overovaním oprávnenosti cieľových skupín statusu malého a stredného podniku a propagáciou služieb SBA a NPC na externých a interných podujatiach.

Kristína Izabela Fekiačová

Som Kristína Izabela Fekiačová a moja cesta k certifikovanej lektorke tvárovej jogy viedla okľukou cez právnické povolanie. Na Facebooku som si pre tvárovú jgu založila profil Izayoga-TVÁRová Yoga-FACE Yoga a ešte konto Izabela Szol, pod ktorým jogu precvičujem.”

MUDr. Peter Hladký

Vedúci lekár centra reprodukčnej medicíny Sanatórium Helios Košice.

Martina Vagačová

Martina Vagačová sa už viac ako 11 rokov venuje vzdelávaniu a individuálnemu poradenstvu vo výchove. Vedie zážitkové kurzy a podporné skupiny pre všetkých, ktorým záleží na vzájomnom rešpekte medzi dospelými a deťmi, ale aj medzi deťmi navzájom. Spolupracuje najmä s rodičmi a pedagogickým personálom. Je certifikovanou lektorkou Efektívneho rodičovstva a autorkou knihy Ako prežiť rodičovstvo: Láskavý sprievodca rešpektujúcim priestorom.

Monika Sobeková

„Píšem inšpiratívny blog o vedomom rodičovstve. Pomáham ľuďom na ceste k sebe samému, ale aj k detskej duši. Lebo ono je to tak, že najväčší dar, aký môžeme dať našim deťom, je naša vlastná premena 🙂 Z našich skúseností sme vydali knižku Láskavá cesta k detskej duši, napísali sme Uzdravujúce modlitbičky pre deti a rodičov, ktoré pomáhajú riešiť témy, ktoré deti trápia, ale zároveň sú aj tipmi, aby uspávanie detí bolo v pohode. Naposledy nám vyšli Kryštálové rozprávky, ktoré deťom otvárajú tému kolobehu roka, prírodných slávností a bytostí prírody.“ 

Mgr. Mária Tóthová Šimčáková

Úspešná detská psychologička pracujúca s deťmi už 27 rokov. 

Je členkou Rady pre reklamu ako odborníčka na problematiku reklamy so zameraním na deti, je autorkou mnohých programov pre deti a mládež, rodičov a tiež odbornou garantkou programu detinanete.sk, v problematike digitálnej gramotnosti  a zodpovedného prístupu detí aj rodičov k používaniu technológii.

Kristína Tormová

Úspešná slovenská herečka, moderátorka, spisovateľka a kreatívna autorka vtipných prúžkovaných tričiek.
Je šťastnou mamou dvojičiek Ely a Matildy.

Jaroslava Lukačovičová / Združenie Podnikateľov Slovenska

Expertka na dane, odvody a podnikateľské prostredie. Podniká v oblasti účtovníctva a daní a bojuje za menej byrokracie pre podnikateľov, zamestnávateľov a zamestnancov. Je autorkou viacerých odborných publikácií o účtovníctve a rešpektovaná blogerka v ekonomických témach. Pracuje ako poradkyňa Združenia podnikateľov Slovenska a prezidentka Slovenskej asociácie účtovníkov neziskových organizácií. Dlhoročná členka poroty súťaže Podnikateľka Slovenska.

Barbara Buľubašová

Barbara Buľubašová Žena a 3+1 miesto harmónie každého domova. Barbara je inšpirátorka, sprievodkyňa a tvorkyňa osobných harmonických priestorov. Je multitvorivá a to jej umožňuje žiť v prúde príležitostí od dizajnu, cez floristiku a dekor až po ateliérovú hand made tvorbu.

https://www.facebook.com/artliving.sk
https://www.instagram.com/artliving_barbara/

Mária Zimová

Pod značkou TROCHA INAK vyrábame edukačné pomôcky, ktoré sú založené na vizuálnej technike učenia. Snahou edukačného projektu VIZUÁLNA TECHNIKA UČENIA je prispieť k tomu, aby učenie bolo pre deti zážitkom a krokom k ich spokojnosti.

Miriam Kalisová

Mama, moderátorka, motivátorka, influencerka, kuchárka. Multi žena.
Je autorkou kuchárskej knižky “Nie som žiadna bábovka”, kde okrem receptov nájdete aj rozhovory na rôzne támy.
Miriam je veselá a zhovorčivá osôbka s priam éterickým vyžarovaním.

Ladislav Smoroň

Vediem SMORON & CO. – tím profesionálnych finančných sprostredkovateľov. Venujeme sa prémiovému finančnému poradenstvu a plánovaniu. 

Patríme pod Swiss Life Select Slovensko a.s.

Bol som pri tvorbe Národného štandardu finančnej gramotnosti, prednášam na univerzite pre budúcich finančných poradcov a píšem odborné články pre portál podnikajte.sk.

Som členom generálnej rady Zduženia mladých podnikateľov Slovenska.